منو

اجرای ویندوز 10X روی لومیا 950 XL

یکی از کاربران موفق شد ویندوز 10X را به شکل تقریباً بی‌نقص روی Lumia 950 XL اجرا کند.

اگر ویندوز CE را فاکتور بگیریم، مایکروسافت چندان در بازار موبایل موفق نبوده است. غول نرم افزاری از ویندوز فون تا ویندوز ۱۰ موبایل و حتی اندروید شانس خود را در این بازار امتحان کرد اما هرگز به موفقیت چمشگیر نرسید. حال یکی از کاربران موفق شده ویندوز 10X را روی یکی از موبایل‌های فراموش شده مایکروسافت یعنی Lumia 950 XL اجرا کند و خاطرات تلخ و شیرینی را برای برخی از کاربران زنده کند.

زمانی که Lumia 950 XL سال ۲۰۱۵ معرفی شد تمام ویژگی‌های یک پرچمدار باکیفیت را با توجه به استانداردهای آن زمان داشت: نمایشگر AMOLED، چیپست اسنپدراگون ۸۱۰، ۳ گیگابایت رم و البته سیستم عامل ویندوز. این محصول موفقیت تجاری چشمگیری برای مایکروسافت نداشت اما به خاطر سخت افزار نسبتاً قوی و پشتیبانی از ویندوز توسعه دهندگان با وجود گذشت نیم دهه همچنان روش‌های جدیدی برای اجرای نسخه‌های مختلف ویندوز روی آن پیدا می‌کنند.

همانطور که در کلیپ فوق مشاهده کردید ویندوز 10X تقریباً بی‌نقص روی Lumia 950 XL اجرا می‌شود که البته چندان دور از انتظار هم نبود، چون این نسخه از صفر مخصوص دیوایس‌های لمسی و با سازگاری بالا با سایزهای مختلف نمایشگر توسعه داده شده است. البته در برخی قسمت‌ها تأخیرهایی دیده می‌شوند که با توجه به عمر سخت افزار طبیعی بوده و تصویر خوبی از نحوه اجرای یک سیستم عامل مخصوص دسکتاپ را روی موبایل نشان می‌دهد.