منو

قابلیت انتقال تاریخچه چت‌ها از واتس‌اپ و پیام‌رسان‌های دیگر به تلگرام اضافه شد

پس از اعلام سیاست‌های جدید واتس‌اپ درباره به اشتراک‌گذاری داده‌های کاربران با فیسبوک، موج عظیمی از مهاجرت کاربران به پیام‌رسان‌های دیگر به راه  افتاد و تلگرام برای تسهیل این روند و جذب کاربران بیشتر، قابلیت جدیدی را برای وارد کردن تاریخچه چت‌‌ها از واتس‌اپ به پیام رسان خود ارائه کرده است.

این قابلیت در نسخه ۷.۴ تلگرام برای iOS در اپ استور ارائه شد اما مدت کوتاهی پس از آن تلگرام بروزسانی دیگری را ارائه کرد که در آن به این ویژگی اشاره نشده؛ مساله‌ای که احتمالا ناشی از نهایی نشدن آن است. با این حال ابزار مهاجرت هنوز در دسترس است و امکان وارد کردن تاریخچه چت‌ از پیام‌رسان‌های واتس‌اپ، لاین، کاکوتاک و اپ‌های دیگر را به کاربر می‌دهد.

انجام این فرایند برای واتس‌اپ بسیار ساده است و کافی است در یکی از چت‌ها وارد منوی More شده و سپس گزینه Export Chat را انتخاب کنید. در این مرحله فایل زیپ حاوی چت‌ها دانلود می‌شود که می‌توانید آنرا از طریق iOS Share Sheet وارد تلگرام کنید.

 

تلگرام سپس از شما می‌خواهد مخاطبان یا گروهی که می‌خواهید چت برای آنها همگام سازی شود را انتخاب کنید و در نهایت سینک شدن پیام‌ها برای شما و طرف مقابل انجام می‌شود.

هرچند برخی کاربران پس از دانلود نسخه جدید قادر به استفاده از ابزار همگام سازی چت هستند اما تلگرام فعال شدن آن برای همه کاربران را تایید نکرده. در هر صورت به نظر می‌رسد بزودی این قابلیت در اختیار همه کاربران قرار خواهد گرفت چرا که می‌تواند به رشد هر چه بیشتر این پیام رسان کمک کند.

شمار کاربران فعال ماهانه این پیام رسان به تازگی از مرز نیم میلیارد نفر عبور کرده و با توجه به قابلیت‌های به مراتب بیشتر آن نسبت به واتس‌اپ، احتمالا بسیاری از کاربران پس از تجربه محیط کاربری تلگرام به واتس‌اپ برنخواهند گشت.