منو

هواوی ایده ساخت دستگاهی برای شارژ بی‌سیم از راه دور را در سر دارد

هواوی به‌تازگی پتنت فناوری تازه‌ای را ثبت کرده که در واقع سیستم جدیدی برای شارژ بی‌سیم از راه دور است. به عبارت دیگر، این سیستم به گجت‌های شما اجازه می‌دهد تا بتوانند به‌صورت بی‌سیم از فاصله دور شارژ شوند.

پتنت جدید هواوی که با شماره CN112564295A منتشر شده فناوری شارژ بی‌سیمی را توصیف می‌کند که با وجود فاصله میان الکترود فرستنده و گیرنده قادر به ارسال و دریافت انرژی است. به زبان ساده‌تر، این سیستم می‌تواند نوعی شارژر بی‌سیم از راه دور داشته باشد. در این پتنت گفته شده که در فناوری‌های فعلی شارژ بی‌سیم دو سیم‌پیچ باید در مقابل یکدیگر قرار بگیرند و فاصله بسیار کمی با هم داشته باشند.

این سازوکار کاربردهای فناوری شارژ بی‌سیم را محدود کرده است. هواوی می‌گوید سیستم مدنظر آن‌ها می‌تواند با مواد مختلفی از جمله آهن، آلومینیوم، مس و سایر آلیاژها کار کند. به‌علاوه، امواج این فناوری می‌تواند از انسان‌ها، حیوانات، خاک، زمین، آب دریا و سایر اشیایی که عایق برق نیستند عبور کند.

پتنت هواوی به‌طور کلی می‌خواهد قابلیت‌های استفاده از فناوری شارژ بی‌سیم را افزایش دهد. کاربران در حال حاضر تا حدی از بند کابل‌ها رها شده‌اند اما برای استفاده از فناوری‌های شارژ بی‌سیم موجود هنوز باید نزدیک داک شارژ بی‌سیم بمانند. فناوری جدید هواوی می‌تواند این محدودیت را برطرف کند و علاوه بر تلفن‌های هوشمند برای ساعت‌های هوشمند و دستبندها مفید باشد. با این حال، همان طور که می‌دانیم به پتنت‌ها اعتمادی نیست و این دستگاه شاید هرگز به خط تولید نرسد.

شیائومی چند وقت پیش از فناوری مشابهی به نام Air Charge رونمایی کرد که به ادعای این شرکت قادر است چند دستگاه را به‌صورت همزمان در شعاع چند متری شارژ کند. فناوری شیائومی اجازه می‌دهد که دستگاه‌ها بدون تماس فیزیکی بتوانند با توان ۵ واتی انرژی دریافت کنند. ولی این شرکت تاکید کرده که امسال خبری از عرضه تجاری این فناوری نخواهد بود.