منو

سامسونگ روی توسعه تبلت تاشو با نمایشگری بزرگتر از تبلت‌های فعلی کار می‌کند

سامسونگ در حال بررسی توسعه تبلت تاشو است که نمایشگری به مراتب بزرگ‌تر نسبت به گوشی‌های هوشمند تاشو گلکسی فولد داشته باشد.

سامسونگ در سال ۲۰۱۹ تولید موبایل‌های تاشو را آغاز کرد و یک سال بعد یعنی در سال ۲۰۲۰ توانست بر تنوع گوشی‌های تاشو خود بیفزاید. با وجودی که موبایل‌های تاشو در حالت گسترده نمایشگری بزرگ‌تری نسبت به سایر گوشی‌های هوشمند دارند، اما کره‌ای‌ها ظاهرا تصمیم گرفته‌اند، دستگاه‌هایی تاشو با نمایشگر به مراتب بزرگ‌تر توسعه بدهند که فناوری طراحی و تولید آنها همانند موبایل‌های تاشو است.

به گزارش وب‌سایت هلندی «LetsGoDigital»، برخلاف گلکسی فولد، تبلت تاشو سامسونگ ظاهرا قرار نیست مجهز به نمایشگر بیرونی باشد. به نظر می‌رسد کره‌ای‌ها قصد دارند دستگاهی تاشو با ابعاد نمایشگر بزرگتری نسبت به تبلت‌های فعلی ۱۱ و ۱۲.۴ اینچی به بازار عرضه کنند. با این وجود، مستندات مربوط به پتنت سامسونگ اطلاعاتی در مورد ابعاد احتمالی نمایشگر دستگاه ارائه نمی‌دهد.

با توجه به تصاویر به اشتراک گذاشته شده، ضخامت دستگاه در ناحیه لولا بیشتر است و ظاهرا تبلت مذکور به صورت کتابی مانند گوشی‌ تاشو گلکسی فولد به داخل تا می‌شود. در تصاویر منتشر شده، موقعیت قرارگیری دوربین‌های تبلت مشخص نشده است. هرچند در قسمت لولا بریدگی ایجاد شده که می‌تواند دوربین‌های دستگاه را در خود جای دهد.

به علاوه با توجه به تصاویر، در یک طرف قسمت لولای دستگاه، اسپیکر و پورت USB-C و در سمت دیگر دکمه پاور دستگاه قرار خواهد گرفت. چنین دستگاهی احتمالا از باتری بزرگ‌تری بهره خواهد برد، اما طراحی به تصویر کشیده شده در مستندات پتنت، دستگاهی با بدنه باریک را نشان می‌دهد. یکی از چالش‌های دستگاه‌های تاشو، دوام و استحکام آنها است. هرچقدر نمایشگر دستگاه بزرگ‌تر باشد، این نگرانی بیشتر می‌شود. باید دید سامسونگ در طراحی تبلت تاشو چه تدابیری را برای دوام دستگاه در نظر خواهد گرفت.

در نهایت باید دید آیا پتنت سامسونگ در مورد تبلت تاشو به مرحله تولید خواهد رسید یا این ایده به مرحله توسعه و اجرایی سازی نمی‌رسد.