منو

واتس‌اپ به‌زودی برای آیپد منتشر می‌شود

احتمالا اپ واتس‌اپ پس از سال‌ها انتظار در آینده نزدیک برای آیپد منتشر خواهد شد. این پیام‌رسان در ماه‌های گذشته مشغول کار روی قابلیت استفاده از یک اکانت روی چندین دستگاه بوده و مارک زاکربرگ از عرضه اپ واتس‌اپ برای تبلت اپل خبر داده بود. حالا مدارک بیشتری در این زمینه وجود دارد.

به گفته WABetainfo، این پلتفرم پیام‌رسان در حال کار روی نسل دوم قابلیت پشتیبانی از چند دستگاه است. کاربران با این ویژگی می‌توانند از واتس‌اپ را روی مرورگر و نسخه دسکتاپ استفاده کنند اما نسل دوم آن به کاربران این امکان را می‌دهد که آن را روی آیپد خود نیز اجرا کنند.

همچنین طبق اطلاعات جدید واتس‌اپ قصد دارد پشتیبانی از این ویژگی برای تبلت‌های اندرویدی را نیز به پلتفرم خود اضافه کند. در حال حاضر فیسبوک مشغول راه‌اندازی ویژگی پشتیبانی از چند دستگاه خود برای حداکثر چهار دستگاه و یک گوشی موبایل است.

با این وجود در نسخه بتا ذکر شده که هنوز هیچ اپلیکیشن مستقلی برای دستگاه‌های آیپد وجود ندارد، البته توسعه‌دهندگان در حال توسعه چنین برنامه‌ای هستند که انتظار می‌رود در بروزرسانی‌های آینده منتشر شود. همچنین افرادی که در نسخه بتا ثبت‌نام‌ کرده‌اند، به صورت خودکار این نسخه را دریافت خواهند کرد.

در حال حاضر قابلیت پشتیبانی از چند دستگاه برای اجرا شدن روی دستگاه دوم نیازمند روشن بودن و اتصال به اینترنت گوشی اصلی است. با این وجود سخنگوی واتس‌اپ در مصاحبه‌ای در گذشته تایید کرد که در نسخه دوم این قابلیت دیگر نیازی به فعال بودن گوشی کاربران وجود ندارد.

اخبار تغییرات جدید واتس‌اپ در حالی منتشر شده است که در هفته‌های گذشته سرانجام امکان انتقال چت‌ بین iOS و اندروید نیز برای این اپلیکیشن پیام‌رسان فعال شده بود. علاوه بر این در ماه گذشته واتس‌اپ با تغییرات رابط کاربری خود امکان پیوستن به مکالمات گروهی پس از شروع را نیز فعال کرده بود.