منو

گشت ارشاد به‌ دینامیت می‌رسد؟

فیلم «گشت ارشاد ۳»، تا کنون ۳۳ میلیارد تومان فروش داشته و «دینامیت» که هفته گذشته رکورد فروش سینمای ایران را زد، به فروش ۴۱ میلیارد تومانی رسیده است. به نظر می‌رسد ساخته سعید سهیلی، توان گرفتن فیلمِ مسعود اطیابی را دارد.

به گزارش هنر ام‌روز، مهسا بهادری: سینمای ایران در هفته‌ای که گذشت (۱۸ تا ۲۴ دی)، فروش ۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومانی را با ۲۷۴ هزار و ۹۰۴ مخاطب تجربه کرد. این رقم نسبت به هفته گذشته، با افزایش ۲ میلیارد تومانی مواجه بود.

«گشت ارشاد» می‌تواند رکورد «دینامیت» را بشکند؟

با مشخص شدن مجموع فروش «دینامیت» به قیمت ۳۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان، این فیلم، رکورد فروش سینمای ایران را شکست. «دینامیت» که در اوج بحران کرونا و اوایل تیر اکران خود را آغاز کرد، با ۲۴ هفته نمایش، رکورد فروش فیلم در دوسال اخیر را به نام خود ثبت کرده است. پس از آن نیز «گشت ارشاد ۳» با فروش ۳۱ میلیارد تومانی به دنبال رسیدن به رکورد فیلم «دینامیت» است و در جایگاه سوم نیز «قهرمان» با فروش ۱۱ میلیارد تومانی قرار دارد.

فروش گیشه فیلم سینمایی «مطرب» ۳۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بود، البته نمی‌توان گفت که «دینامیت» رکورد «مطرب» را شکسته یا خیر، چون آن زمان قیمت بلیت ۲۰ هزار تومان بود اما در حال حاضر ۳۰ هزار تومان است. اگر صرفا بخواهیم فروش گیشه را در نظر بگیریم ساخته مسعود اطیابی توانسته رکورد «مطرب» را بشکند.

اکران «مرد نقره‌ای» و فروش اندک «عطر شیرین، عطر تلخ»

در حال حاضر فیلم سینمایی «عطر شیرین، عطر تلخ» با کارگردانی ناصر محمدی و بازی جمشید مشایخی، که اکران خود را از هشتم دی آغاز کرد است، تا کنون ۱۲ میلیون تومان فروخته است اما «گشت ارشاد ۳» با کارگردانی سعید سهیلی و بازی بهنام بانی ۳۳ میلیارد تومان فروخته است که این نشان می‌دهد مخاطبان «گشت ارشاد»، ۴۰۰ برابر «عطر شیرین، عطر تلخ» است.

فیلم سینمایی «مرد نقره‌ای» با کارگردانی محمدحسین لطیفی و بازی مهدی سلطانی، بهاره کیان افشار، ایرج نوذری، بهنوش بختیاری و نادر سلیمانی سه روز پیش روی پرده سینما رفت و در این مدت زمان هم رقمی معادل ۴۴ میلیون تومان را در در گیشه خود ثبت کرد.

سه فیلمی که همچنان پرفروش گیشه‌اند

طبق آخرین آمار، فیلم سینمایی «گشت ارشاد ۳» در فروش هفتگی، جایگاه دوم گیشه را به دست آورد این فیلم با بازی بهنام بانی، ساعد سهیلی و امیر جعفری، حدود ۲ ماه است که اکران خود را آغاز کرده و در این مدت ۳۳ میلیاردتومان را در گیشه خود ثبت کرده است. فیلم سینمایی «دینامیت» هم که جایگاه اول را دارد، در ۶ ماه گذشته با فروش ۴۱ میلیارد تومانی تنها ۸ میلیارد تومان بیش‌تر از «گشت ارشاد ۳» فروخته و توانسته رکورد فروش را بشکند.

به نظر می‌رسد اگر فیلم سینمایی «گشت ارشاد۳» هم همین میزان روی پرده سینما بماند می‌تواند رکورد فروش «دینامیت» را بشکند.

فروش‌های زیر ده میلیون تومان

فیلم سینمایی «عطر شیرین، عطر تلخ» به کارگردانی ناصر محمدی، که هفده روز پیش اکران شد تا کنون ۶ میلیون و ۴۰۰ هرار تومان فروخته است. فیلم سینمایی «حکم تجدید نظر» به کارگردانی محمدامین کریم‌پور نیز فیلمی است که دو هفته پیش، تنها ۴۵۰ هزار تومان فروخته بود و در هفته‌ای که گذشت اکران آنلاین خود را آغاز کرد. فیلم سینمایی«رمانتیسم عماد و طوبا» به کارگردانی کاوه صباغ‌زاده در هفته گذشته، از بین ۲۱ فیلم، با فروش یک میلیون و دویست هزار تومانی جایگاه نوزدهم را به خود اختصاص داد. فیلم «بندر بند» با کارگردانی منیژه حکمت، نیز تنها یک میلیون تومان فروخت که افزایش بسیار اندکی نسبت به دو هفته قبل داشت.

فیلم سینمایی «پوست» به کارگردانی برادران ارک نیز نسبت به دو هفته گذشته، ۷ میلیون تومان افزایش فروش را تجربه کرد و از لیست فروش زیر ۱۰ میلیون تومان خارج شد.

جدول فروش فیلم‌های روی پرده را که اطلاعات آن از سامانه سمفا، تنظیم شده است، در زیر می‌بینید:

فیلم‌ها کارگردان زمان اکران فروش هفتگی مخاطب هفتگی فروش کل مخاطب کل
«دینامیت» مسعود اطیابی ۱۰ تیر دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان ۱۲۳ هزار و ۷۴۲ نفر ۴۱ میلیارد و ۳۹۰ میلیون تومان یک میلیون و ۸۶۹ هزار و ۲۹۲ نفر
«گشت ارشاد ۳» سعید سهیلی ۲۶ آبان دو میلیارد و ۴۸ میلیون تومان ۹۵ هزار و ۳۸۳ نفر ۳۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان یک میلیون و ۴۳۷ هزار و ۹۴۹ نفر
«بی همه چیز» محسن قرایی ۲۴ آذر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان ۵۱ هزار و ۷۵۷ نفر پنج میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان ۲۲۹ هزار و ۸۳۳ نفر
«شهر گربه‌ها» سید جواد هاشمی ۳ آذر ۴۰۰ میلیون تومان ۱۹ هزا و ۸۶۲ نفر  سه میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان ۱۸۶ هزار و ۴۹۴ نفر
«آتابای» نیکی کریمی ۳ آذر ۳۱۲ میلیون تومان ۱۳هزار و ۶۵۵ نفر چهار میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان ۲۱۲ هزار و ۲۵۱ نفر
«قهرمان» اصغرفرهادی ۵ آبان ۳۳۱ میلیون تومان ۱۳ هزار و ۴۱۳ نفر ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان ۱۳ هزار و ۴۳۴ نفر
«گربه سیاه» کریم امینی ۲۴ آذر ۳۱۱ میلیون تومان ۱۳ هزار و ۳۰۳ نفر یک میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان ۶۲ هزار و ۹۷۲ نفر
«صحنه زنی» علیرضا صمدی ۱ دی ۲۳۲ میلیون تومان ۱۰ هزار و ۶۰۷ نفر یک میلیارد تومان ۴۷ هزار و ۴۵۶ نفر
«منصور» سیاوش سرمدی ۱۹ آبان ۴۹ میلیون تومان ۲ هزار و ۵۹۵ نفر سه میلیارد تومان ۱۴۴ هزار نفر
«مرد نقره‌ای» محمد حسین لطفی ۲۲ دی ۴۴ میلیون تومان هزار و ۹۸۰ نفر ۴۵ میلیون تومان هزار و ۹۸۰ نفر
«ازدواج جنجالی» اصغر نصیری ۸ دی ۴۲ میلیون ۸۰۰ هزار تومان هزار و ۹۹۷ نفر ۵۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان ۲هزار و ۱۵۶ نفر
«جنایت بی‌دقت» شهرام مکری ۱۷ آذر ۲۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان هزار و ۲۱۰نفر ۲۰۴ میلیون تومان هشت هزار و ۲۹۹ نفر
«درخت گردو» محمد حسین مهدویان ۱۰ شهریور ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ۵۹۶ نفر ۳ میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان ۱۶۴ هزار و ۱۱۷نفر
«پوست» برادران ارک ۲۱ مهر ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان ۵۴۳ نفر ۸۱۶ میلیون تومان ۳۷ هزار و ۴۱۲ نفر
«اتومبیل» علی میری‌رامشه ۲۴ آذر ۸ میلیون تومان ۵۱۰ نفر ۵۰ میلیون تومان ۲ هزار و ۶۷ نفر
«آپاچی» آرش معیریان ۲۶ آبان ۱۱ میلیون تومان ۶۴۴ نفر ۴۵۰ میلیون تومان ۲۲ هزار و ۵۷۴ نفر
«عطر شیرین، عطر تلخ» ناصر محمدی ۸ دی پنج میلیون و ۶۰۰ هزار تومان ۲۷۵ نفر ۱۲ میلیون و تومان ۵۵۶ نفر
«تومان» مرتضی فرشباف ۱۲ آبان ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان ۱۶۹ نفر ۱۲۹ میلیون تومان پنج هزار و ۸۴۳ نفر
«رمانتیسم عماد و طوبا» کاوه صباغ‌زاده ۳ آذر یک میلیون و نهصد هزار تومان ۶۳ نفر ۱۵۴ میلیون تومان شش هزار و ۷۷۴ نفر
«بندربند» منیژه حکمت ۱۰ آذر یک میلیون تومان ۳۹ نفر ۷۰ میلیون تومان سه هزار و ۸۳ نفر
مستند «قاسم» مهدی فارسی ۱۳ دی ۰ ۱۲ هزار و ۷۹۲ نفر ۴۳۰ هزار تومان ۱۲ هزار و ۷۹۲ نفر