منو

با چای کیسه‌ای چه کارها که نمی شود کرد!

بعد از استفاده از چای کیسه‌ای آن را دور نریزید. استفاده‌های فراوانی از آن می‌توان کرد.

چای کیسه‌ای استفاده شده کاربرد‌هایی در خانه داری دارد که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

روشن کردن فرش‌

می‌توانید از برگ‌های چای کیسه‌ای برای روشن کردن فرش‌های خود استفاده کنید. فقط صبر کنید تا چای کیسه‌ای خشک شود و سپس برگ هایش را جدا کنید. برگ‌ها را در یک مشت بزرگ جوش شیرین بریزید، سپس مخلوط را روی نقاط تیره یا بدبو روی فرش خود بپاشید. اجازه دهید حدود ۲۰ دقیقه بماند، سپس محل را کاملا با جاروبرقی تمیز کنید. چای و جوش شیرین برای به دام انداختن کثیفی‌ها و جذب بو‌ها خیلی موثر هستند. با این کار فرش‌های شما بسیار روشن‌تر از قبل به نظر می‌رسند!

از بین بردن چربی‌های ظروف

آیا به ماهی تابه شما یک آشغال چرب چسبیده است؟ یک چای کیسه‌ای را در ماهی تابه خود قرار دهید و آن را با آب داغ پر کنید. اجازه دهید تا یک شب خیس بخورد. تانن موجود در چای به از بین بردن این لکه‌ها در طول شب کمک می‌کند. با این روش تمیز کردن آن در صبح آسان خواهد بود.

صیقل دادن سطوح چوبی

از چای کم رنگ می‌توان برای بازگرداندن درخشش خوب به کف چوبی و مبلمان استفاده کرد. برای تهیه چای کمرنگ، چند کیسه چای استفاده شده را در آب گرم قرار دهید. سپس آن را با پارچه نرم یا پارچه میکروفیبر روی سطوح چوبی خود بمالید. با این کار به آن پف خوبی را میدهید. چوب شما در کمترین زمان ممکن می‌درخشد.

درست کردن آتش‌

می‌توانید از چای کیسه‌ای قدیمی‌تان برای درست کردن آتش در کمپ‌های خود استفاده کنید. آب کیسه‌های چای خود را فشار داده و بگیرید و اجازه دهید تا کاملا خشک شوند. سپس چای کیسه‌ای خشک شده را در موم ذوب شده (مانند موم شمع سویا) فرو کنید. کیسه‌های آغشته به موم را روی یک تکه فویل یا کاغذ روغنی بچینید. پس از سفت شدن موم، این چای‌ها آماده استفاده هستند. به سرعت روشن می‌شوند، به خوبی می‌سوزند، و به شما کمک می‌کنند تا در کمترین زمان یک آتش را در کمپ روشن کنید.

جذب کردن بو‌های نامطبوع

برگ‌های چای می‌توانند به جذب بوها، بدون اینکه رایحه‌ای قوی از خود بر جای بگذارند کمک کنند. یک چای کیسه‌ای خشک و استفاده شده را در کشو، کمد، یخچال یا حتی کفش‌های خود قرار دهید تا بوی بهتری را به آن‌ها ببخشد.

توده کمپوست خود را تغذیه کنید

دم کرده چای و کیسه‌های چای هر دو می‌توانند به تجزیه توده کمپوست شما کمک کنند؛ بنابراین اگر در خانه کمپوست می‌کنید، مطمئن شوید که باقی مانده چای و کیسه‌های چای به جای رفتن به سطل آشغال به کمپوست شما می‌روند.

منبع: بهداشت نیوز