منو

کیفیت بالای نمایشگر سه‌بعدی

غرش شیر در نمایشگر بزرگ تبلیغاتی خیابان موجب وحشت و فرار عابران پیاده شد.

در حالی که هر روز شاهد پیشرفت علم و ظهور فناوری‌های نوین در جهان هستیم نصب و راه اندازی نمایشگر‌های سه بعدی فوق واقع گرایانه در خیابان‌ها با استقبال مردم محلی در چین و کره جنوبی مواجه شده است. به تازگی چند فیلم از این صفحه نمایش‌های غول پیکر به طور گسترده در شبکه های اجتماعی منتشر شده که فناوری خیره کننده آن‌ها را به تصویر می‌کشد.

یکی از این نمایشگر‌های سه بعدی در منطقه «چنگدو» چین نصب شده است. در ویدئویی که از این نمایشگر تهیه و در تیک تاک منتشر شده است شیری را نشان می‌دهد که بسیار واقعی به نظر می‌رسد. کیفیت فناوری خیره کننده این نمایشگر ۳ بعدی آنقدر بالاست که در صحنه‌ای از این فیلم افرادی که به تماشای شیر نشسته اند با غرش و پرش آن اقدام به فرار می‌کنند.

در ویدئویی دیگر که از نمایشگر ۳ بعدی خیابانی در منطقه «چونگ کینگ» تهیه شده است یک یوفو را نشان می‌دهد. جالب اینکه تماشاگران برای دیدن جلوه‌های سه بعدی نیاز به تجهیزات و عینک ندارند.

گفتنی است؛ در اوایل سال ۲۰۲۰ نیز ویدئو‌هایی مشابه در شبکه‌های اجتماعی کره جنوبی منتشر شده بود. یکی از این ویدئو‌ها یک نمایشگر ۳ بعدی در حال پخش موج دیجیتالی باشکوه در ساحل دریا را نشان می‌داد که در مرکز سئول نصب شده و به طرزی شگفت انگیز، واقعی به نظر می‌رسد.