منو

توییتر در صفحه پشتیبانی خود روش فعال کردن آپلود تصاویر 4K را به اشتراک گذاشت

توییتر با انتشار توییتی در صفحه پشتیبانی خود نحوه فعال کردن ویژگی آپلود و مشاهده تصاویر ۴k را به اشتراک گذاشت تا کلیه کاربران اندروید و iOS بتوانند از این قابلیت محبوب استفاده کنند.

اسفندماه امسال توییتر امکان آپلود تصاویر ۴K را به صورت آزمایشی در دسترس کاربران نسخه موبایل این شبکه اجتماعی قرار داد. اکنون پس از دریافت فیدبک‌های مثبت و به پایان رسیدن دوره آزمایشی،‌ با انتشار توییتی اعلام کرد که کاربران اندروید و iOS می‌توانند تصاویر ۴K را توییت کنند و راهنمای فعال کردن این ویژگی را به اشتراک گذاشت.

نسخه تحت وب توییتر پیش از این از تصاویر با حداکثر رزولوشن ۴۰۹۶ در ۴۰۹۶ پشتیبانی می‌کرد اما اپلیکیشن‌های موبایل فقط به نیمی از این مقدار محدود بود و از حداکثر وضوح ۲۰۴۸ در ۲۰۴۸ پشتیبانی می‌کردند. توییتر از اوایل سال جاری قابلیت بارگذاری تصویر با وضوح ۴K برای کاربران گوشی را مورد آزمایش قرار داده بود و به نظر می‌رسد که مرحله آزمایشی به خوبی پیش رفته است، زیرا اکنون این ویژگی در دسترس تمام کاربران قرار گرفته است.

برای فعال کردن این ویژگی، ابتدا باید وارد قسمت تنظیمات اپلیکیشن توییتر شوید. سپس گزینه data usage را انتخاب کنید. در این قسمت، باید گزینه‌های high-quality images را برای مشاهده کردن تصاویر ۴K و high-quality image uploads را برای توییت کردن فعال کنید. همچنین با توجه به اینکه تصاویر ۴K حجم اینترنت بیشتری مصرف می‌کنند، کاربران می‌توانند چنین گزینه‌ای را به صلاحدید خود حذف کنند. همچنین کاربران می‌توانند تنظیمات دیگری را نیز برای دریافت چنین تصاویری در نظر بگیرند. مثلا می‌توانند چنین تصاویری را تنها هنگام استفاده از شبکه وای‌فای دریافت کنند.

قابلیت جدید می‌تواند برای عکاسان و هنرمندان اهمیت بسیار زیادی داشته باشد. همچنین بسیاری از کسب‌و‌کار‌ها و برندهای تجاری اکنون می‌توانند تصاویر با کیفیتی از محصولات و خدمات خود ارائه دهند.

توییتر طی چند وقت اخیر تغییرات قابل توجهی را به پلتفرم خود اضافه کرده است. از جمله مهمترین ویژگی‌های که به تازگی به توییتر اضافه شده می‌توان به Spaces اشاره کرد که پس از استقبال بسیار خوب کاربران از اپلیکیشن کلاب هاوس، قابلیت تماس صوتی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. با وجود این تغییرات به نظر می‌رسد توییتر برنامه‌های بلندپروازانه‌ای برای خود دارد و قصد دارد فراتر از توییت باشد.