منو

چیپ اسنپدراگون ۸۸۸ پرو کوالکام احتمالا در فصل سوم ۲۰۲۱ از راه می‌رسد

اواخر سال ۲۰۲۰ کوالکام از قدرتمندترین تراشه خود به نام اسنپدراگون ۸۸۸ رونمایی کرد و حالا طبق جدیدترین اطلاعات، ظاهرا در سه ماهه سوم ۲۰۲۱ چیپ اسنپدراگون ۸۸۸ پرو معرفی می‌شود.

در حالی که کوالکام در گذشته برای نسخه بهبودیافته تراشه‌های پرچمدارش از پسوند پلاس استفاده می‌کرد، به نظر می‌رسد اینبار به سرعت پسوند پرو می‌رود که می‌تواند نشان‌دهنده پیشرفت‌های بیشتری نسبت به قبل باشد.

طبق اعلام یک منبع موثق حوزه فناوری به نام «Digital Chat Station»، این تراشه جدید توسط شرکای کوالکام در حال آزمایش است و اولین پرچمدارهای اندرویدی مجهز به آن در فصل سوم ۲۰۲۱ از راه می‌رسند. این احتمال وجود دارد که چیپ اسنپدراگون ۸۸۸ پرو نسبت به نسخه استاندارد، فرکانس CPU و GPU بالاتری داشته باشد.

در اطلاعات اخیر به فرکانس تراشه جدید یا میزان تفاوت آن با اسنپدراگون ۸۸۸ اشاره‌ای نشده، با این حال شاید تفاوت‌ها تنها محدود به فرکانس بالاتر نباشد. برای مثال چیپ اسنپدراگون ۸۶۵ پلاس تنها نسخه اورکلاک اسنپدراگون ۸۶۵ محسوب نمی‌شود و از وای فای ۶E و بلوتوث ۵.۲ هم پشتیبانی می‌کند.

کوالکام با معرفی این تراشه به موقعیت بهتری برای رقابت با چیپ اگزینوس ۲۱۰۰ سامسونگ دست پیدا می‌کند، البته کره‌ای‌ها می‌توانند با معرفی چیپست مجهز به پردازشگر گرافیکی AMD، چنین رقابتی را وارد مرحله جدیدی کنند.

در حال حاضر نمی‌دانیم کدام شرکت‌ها محصولاتشان را به چیپ اسنپدراگون ۸۸۸ پرو مجهز می‌کنند، با این حال انتظار می‌رود سازندگان چینی جزو اولین خریداران این تراشه جدید و البته قدرتمند باشند. بنابراین احتمالا شیائومی پرچمداری را با این چیپ تا پایان ۲۰۲۱ معرفی خواهد کرد، البته تضمینی برای آن وجود ندارد.

در آینده گزارش‌های بیشتری درباره این تراشه منتشر خواهد شد و احتمالا تا پیش از پایان سال جاری میلادی، شرکت‌ها از نسل جدید گوشی‌های پرچمدار خود با این چیپست رونمایی کنند، البته شاید با گوشی‌های گیمینگ جدید شرکت‌هایی مانند ایسوس هم روبه‌رو شویم.