منو

eBay امکان خرید و فروش NFT را فراهم کرد

eBay نیز به جمع پذیرندگان رمز ارز و NFT پیوست. این شرکت در خبری اعلام کرد که امکان خرید و فروش مجموعه‌های دیجیتالی اعم از کارت‌های بازی، تصاویر و کلیپ‌های ویدیویی روی این پلتفرم فراهم شده است.

مدیرعامل این شرکت پیشتر گفته بود که این پلتفرم در حال بررسی امکان پرداخت از طریق رمزارزها و NFT است تا کاربرانش بتوانند توکن‌های غیرقابل معاوضه یا NFT‌ را از طریق این شرکت خرید و فروش کنند.

اواسط اردیبهشت‌ماه eBay اعلام کرده بود که در تلاش است تا بستر پذیرش رمزارزها را به عنوان روش پرداخت و همچنین پشتیبانی از توکن‌های غیرقابل معاوضه یا NFT‌ را به پلتفرم خود اضافه کند.

طی ماه‌های اخیر NFT ‌ها به عنوان دارایی‌های مجازی از محبوبیت زیادی برخوردار شده‌‌اند و برخی علاقمندان به این حوزه مبالغ هنگفتی را صرف خرید آثار هنری این چنینی می‌کنند.

در حالی که معاملات چند میلیون دلاری از جمله فروش ۶۹ میلیون دلاری اثر هنری دیجیتال توسط Beeple، موجی در دنیای هنر ایجاد کرد، بازار سایر کالاهای این چنینی از جمله تصاویر یا کلیپ‌های ویدیویی نیز رونق گرفته است. در حالی که هرکسی می‌تواند NFTها را بصورت رایگان مشاهده کند‌، مالک اصلی آن اثر فردی است که بابت خرید مبلغی پرداخت کرده باشد.

مدیر عامل این شرکت در گذشته گفته بود که پیش‌بینی درآمدهای سه ماهه اخیر می‌تواند بسیاری از سرمایه گذاران را ناامید کند و به همین دلیل eBay در تلاش است تا سازوکارهای جدیدی را برای جذب سرمایه در پیش گیرد. توکن‌های غیرقابل معاوضه (NFT) هم فناوری است که می‌‌تواند به تغییر وضعیت مالی eBay کمک کند.

در ابتدا تنها کاربران خاص این شرکت که از استانداردهای ای‌بی تبعیت می‌کنند امکان خرید و فروش  NFT در را در اختیار دارند. ای‌بی اعلام کرده در آینده نزدیک این امکان برای طیف گسترده‌ای از محصولات در نظر گرفته خواهد شد.

«جوردن سویتنام»، معاون ارشد و مدیر کل بازار eBay در آمریکای شمالی می‌گوید:

«طی ماه‌های آتی، eBay قابلیت‌های جدیدی را ارائه می‌دهد که بر اساس آن مجموعه‌های دیجیتالی هدایت شده توسط بلاکچین به این پلتفرم وارد خواهد شد.»