منو

سامسونگ احتمالا برای گلکسی S22 و S22 پلاس از بدنه پلاستیکی استفاده می‌کند

اگرچه فاصله طولانی تا معرفی گلکسی S22 داریم، اما شاهد انتشار گزارش‌ها درباره آن‌ها هستیم. پس از اینکه گزارشی ابعاد نمایشگر این محصولات را مشخص کرد، حالا اطلاعاتی درباره جنس پنل پشتی آن‌ها منتشر شده است.

به نظر می‌رسد سامسونگ می‌خواهد برای مدل‌های استاندارد و پلاس پرچمدار جدیدش به سراغ پنل پشتی پلاستیکی بجای شیشه‌ای برود. در حال حاضر گلکسی S21 پلاس و S21 اولترا با پنل پشتی شیشه‌ای در بازار حضور دارند و سامسونگ برای گلکسی S21 از پلی‌کربنات یا پلاستیک استفاده کرده است.

اما حالا به نظر می‌رسد مدل پلاس هم دیگر پنل پشتی شیشه‌ای نخواهد داشت و کره‌ای‌ها تنها چنین قابلیتی را برای مدل اولترا درنظر می‌گیرند.

سامسونگ می‌خواهد ابعاد نمایشگر مدل استاندارد و پلاس گلکسی S22 را کاهش دهد و با توجه به اطلاعات گزارش اخیر، ظاهرا گلکسی S22 اولترا تفاوت قابل توجهی با برادرانش خواهد داشت.

گلکسی S22 اولترا در کنار نمایشگر بزرگتر و همچنین بدنه شیشه‌ای، تنها گوشی از این خانواده با نمایشگر LTPO خواهد بود، فناوری که انتظار می‌رود در آیفون ‍۱۳ پرو و پرو مکس استفاده شود.

سامسونگ قیمت گوشی‌‌های گلکسی S21 را نسبت به نسل گذشته‌اش کاهش داد، البته این محصولات فاقد شارژر درون جعبه خود هستند. شاید کره‌ای‌ها اینبار با استفاده از پنل پشتی پلاستیکی بخواهند روند کاهش قیمت را ادامه دهند، البته شاید با چنین اقدامی، هزینه مربوط به خرید یا تولید چیپ‌های آن‌ها را جبران کنند.

نسل بعدی چیپ اگزینوس که در پرچمدارهای ۲۰۲۲ سامسونگ مورد استفاده قرار می‌گیرد، به پردازشگر گرافیکی AMD مجهز می‌شود، بنابراین شاید نسبت به نسل کنونی تراشه‌های اگزینوس قیمت بالاتری داشته باشد.

اگرچه استفاده از پنل پشتی پلاستیکی حس یک کالای باکیفیت مشابه شیشه را به کاربر منتقل نمی‌کند، اما از سوی دیگر در برابر ضربه مقاوم‌تر است و به راحتی نمی‌شکند. البته در گزارش اخیر به فناوری جدیدی برای ساخت پنل پشتی گلکسی S22 و S22 پلاس اشاره شده، بنابراین شاید حس شیشه را به کاربران منتقل کند.

در نهایت باید به این موضوع اشاره کنیم که تمام اطلاعات مربوط به نسل بعدی پرچمدارهای سری گلکسی S، شایعه هستند و نمی‌توانیم به آن‌ها اطمینان کنیم. با این حال باید منتظر انتشار گزارش‌های بیشتری از سوی منابع مختلف در هفته‌ها و ماه‌های آینده باشیم.