منو

اینستاگرام نمایش پست‌های پیشنهادی را در اولویت بالاتری نسبت به قبل قرار می‌دهد

شبکه اجتماعی اینستاگرام با توجه به فیدبک‌های دریافتی از سوی کاربران، تغییراتی در فرمت نمایش پست‌های پیشنهادی ایجاده کرده که به موجب آن پست‌های پیشنهادی در الویت بالاتری در کنار سایر پست‌های فالوورها نمایش داده می‌شوند.

اینستاگرام به مدت پنج سال تنها پست‌های حساب‌های کاربری دنبال شده توسط کاربر را در صفحه اصلی برنامه نمایش می‌داد. در یک سال اخیر قابلیت جدیدی به شبکه اجتماعی تحت مالکیت فیسبوک اضافه شد که پس از اتمام پست‌های جدید، پست‌های پیشنهادی از سایر اکانت‌های دنبال نشده را در معرض دید کاربر قرار می‌داد. آزمایش جدید اینستاگرام موجب خواهد شد تا پست‌های گفته شده در میان عکس‌ها و فیلم‌های اکانت‌های دنبال شده نیز دیده شود.

البته از این پس کاربران می‌توانند به تنظیمات مرتبط با پست‌های پیشنهادی از سوی اینستاگرام نیز دسترسی داشته باشند. برای مثال امکان انتخاب موضوعات دلخواه در جهت شخصی‌سازی موارد پیشنهاد شده توسط اینستاگرام وجود خواهد داشت. افرادی که علاقه به چنین قابلیتی ندارند می‌توانند آن را برای بازه زمانی ۳۰ روزه غیرفعال کنند. لازم به ذکر است که تغییرات گفته شده تنها برای تعداد محدودی از کاربران به صورت‌ آزمایشی فعال می‌شود و امکان مشاهده چنین قابلیت‌هایی برای همه افراد مقدور نخواهد بود.

اگرچه گفته شده است که نمایش موارد پیشنهادی در میان پست‌های افراد دنبال شده آزمایشی خواهد بود، اما احتمال زیادی وجود دارد که به روند اصلی عملکرد اینستاگرام در آینده تبدیل شود، زیرا به پلتفرم مذکور کمک می‌کند تا کاربران را برای مدت بیشتری درون اپلیکیشن خود سرگرم کند. همچنین افرادی که علاقه‌ای به مشاهده چنین مطالبی ندارند و می‌خواهند تنها پست‌های دوستان خود را به ترتیب زمانی ببینند می‌توانند ویژگی جدید را غیرفعال کنند.

روند جدید ایجاد شده در میان شبکه‌های اجتماعی به کاربران اجازه می‌دهد تا کنترل بیشتری روی الگوریتم‌ها داشته باشند و اقدام به شخصی‌سازی برخی قابلیت‌ها کنند. به نظر می‌رسد که اقدام اخیر اینستاگرام نیز در همین راستا صورت گرفته است. البته الگوریتم‌های فعلی به راحتی می‌تواند سلایق و علاقه‌مندی‌های افراد را تشخیص دهد، اما ایجاد امکان انتخاب میان گزینه‌های مختلف باعث می‌شود تا کاربران حس کنترل بیشتری نسبت به تجربه استفاده خود از شبکه‌های اجتماعی داشته باشند.