منو

آیفون ۱۳ احتمالا از فناوری شارژ سریع ۲۵ واتی پشتیبانی می‌کند

اپل ظاهرا می‌خواهد سرعت شارژ آیفون‌های آینده‌اش را افزایش دهد چرا که طبق جدیدترین اطلاعات، گوشی‌های سری آیفون ۱۳ احتمالا قادر به پشتیبانی از شارژر ۲۵ واتی خواهند بود. در حال حاضر سری آیفون ۱۲ از شارژ سریع ۲۰ واتی پشتیبانی می‌کند.

با توجه به اینکه سری آیفون ۱۲ از فناوری شارژ سریع ۲۰ واتی پشتیبانی می‌کند، حتی اگر از شارژر قدرتمندتری هم استفاده کنید باز هم سرعت بالاتری در اختیارتان قرار نمی‌گیرد. اما این موضوع احتمالا در نسل بعدی آیفون‌ها تغییر می‌کند.

طبق گزارش جدیدی که از چین منتشر شده، اپل سرعت شارژ سری آیفون ۱۳ را افزایش می‌دهد. علاوه بر این، گفته شده که کوپرتینویی‌ها در پاییز پیش رو یک شارژر ۲۵ واتی نیز روانه بازار می‌کنند. در حال حاضر این کمپانی شارژر ۲۰ واتی خود را با قیمت ۱۹.۹۹ دلار به فروش می‌رساند، بنابراین احتمالا قیمت آداپتور جدید آن بیشتر خواهد بود.

پشتیبانی از فناوری شارژ سریع ۲۵ واتی در مقایسه با ۲۰ واتی تغییر شگرفی در سرعت شارژ ایجاد نمی‌کند و حتی شاید برخی کاربران متوجه چنین تغییری نشوند. با این حال یک پیشرفت نسبت به نسل قبلی آیفون‌ها به حساب می‌آید، مخصوصا با توجه به افزایش احتمالی ظرفیت باتری سری آیفون ۱۳.

در حال حاضر پرچمدارهای اندرویدی از سرعت شارژ بالاتری نسبت به سری آیفون ۱۲ پشتیبانی می‌کنند. برای مثال سری گلکسی S21 قادر به پشتیبانی از شارژ سریع ۲۵ واتی است و یا شیائومی می ۱۱ از شارژ سریع ۵۵ واتی پشتیبانی می‌کند.

طبق گزارش‌ها، اپل ظرفیت باتری سری آیفون ۱۳ را افزایش می‌دهد بنابراین با افزایش سرعت شارژ کاربران نباید زمان بیشتری منتظر شارژ کامل این دستگاه‌ها بمانند.

انتظار می‌رود کوپرتینویی‌ها از نمایشگر پیشرفته LTPO در مدل‌های پرو نسل بعدی آیفون استفاده کنند. این نوع نمایشگر در مقایسه با OLED استاندارد مصرف انرژی پایین‌تری دارد، بنابراین برای ارائه رفرش ریت ۱۲۰ هرتز گزینه مناسبی به حساب می‌آید. علاوه بر این، احتمالا کاربران سری آیفون ۱۳ به قابلیت نمایشگر همیشه روشن هم دسترسی پیدا می‌کنند.