منو

بلومبرگ: اپل با وجود آزمایش تاچ‌ آیدی برای آیفون ۱۳، امسال از آن استفاده نمی‌کند

در حالی که اخبار مختلفی در مورد معرفی پرچمدار بعدی اپل با بهره‌مندی از حسگرهای تاچ‌ آیدی و فیس آیدی زیر نمایشگر مطرح می‌شود، خبرنگار بلومبرگ می‌گوید بسیار بعید است که اپل آیفون ۱۳ را با تاچ آیدی زیر نمایشگر به بازار عرضه کند.

«مارک گورمن»، گزارشگر بلومبرگ در گزارش خود اضافه می‌‌کند با وجودی که اپل روی توسعه حسگر تاچ آیدی زیر نمایشگر کار می‌کند و آن را مورد آزمایش نیز قرار می‌دهد، بعید است امسال دستگاهی با چنین مشخصاتی در دسترس کاربران قرار بگیرد و حداقل برای سال ۲۰۲۱ باید این موضوع را منتفی درنظر گرفت.

وی اشاره می‌کند بهره‌مندی از حسگر تاچ آیدی زیر نمایشگر از اهداف بلندمدت اپل است و کوپرتینویی‌ها معرفی دستگاهی با چنین ویژگی را دنبال می‌کنند. وی همچنین معتقد است پیاده‌سازی فیس آیدی زیر نمایشگر نیز از اهداف بلندمدت این کمپانی است.

هر سال قبل از برگزاری مراسم رونمایی از گوشی‌های پرچمدار اپل، اخبار غیر رسمی و شایعه‌های مختلفی در مورد آن‌ها منتشر می‌شود. در مورد تاچ آیدی نیز شایعه‌های مختلفی تاکنون منتشر شده‌اند، اما مارک گورمن می‌گوید اپل قصد دارد در مسیر مشابهی که سامسونگ برای گلکسی زد فولد ۳ طی کرد، حرکت کند.

بلومبرگ می‌‌گوید اپل می‌تواند سناریوها و استراتژی‌های مختلفی را در مورد فیس آیدی و تاچ آیدی در پیش بگیرد. مثلا این احتمال وجود دارد که مدل‌های گران‌قیمت‌تر آیفون‌های نسل بعدی را با فیس آیدی زیر نمایشگر و مدل‌های پایین‌رده‌تر را با فیس آیدی در بریدگی بالای نمایشگر عرضه کند. همچنین این احتمال وجود دارد که گوشی‌های بالارده را با فیس آیدی زیر نمایشگر و گوشی‌های پایین‌رده خود را با تاچ آیدی زیر نمایشگر در دسترس کاربران قرار دهد.

این بدان معناست که بهره‌مندی از فیس آیدی یکی از تعهدات بلندمدت اپل است،‌ در حالی که این شرکت می‌تواند تاچ آیدی زیر نمایشگر را تنها به آیفون‌های پایین رده اضافه کند.