منو

عیسی زارع‌پور: مصوبات شورای عالی را اجرا خواهیم کرد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه مشترک با دبیر شورای عالی فضای مجازی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی و معاونان این مرکز، خبر از اجرای مصوبات شواری عالی فضای مجازی و برنامه‌ریزی به منظور برگزاری جلسات منظم با این شورا داد و بر اهمیت فضای مجازی و بازنگری مدیریت آن تاکید کرد.

«عیسی زارع‌پور» در جلسه مشترک با شواری عالی فضای مجازی بر برنامه‌ریزی راهبردی برای مدیریت بهینه فضای مجازی تاکید کرده و گفت: «ما باید در راهبردهایمان برابر مدیریت فضای مجازی بازنگری کنیم؛ فضایی که تا اعماق خانه‌های مردم رفته است و اگر در حال حاضر مردم درگیر این فضا شده‌اند در آینده نزدیک با هوش مصنوعی و اینترنت اشیا و سایر فناوری‌های روز، به جز مردم، اشیا و لوازم آنها هم درگیر این فضا خواهند شد و فناوری به اعماق پنهان زندگی آن‌ها رسوخ خواهد کرد.»

وزیر ارتباطات با اشاره به نگاه عده‌ای مبنی بر اینکه کار وزارت ارتباطات توسعه کمی و کیفی ارتباطات است؛ اعلام کرد: «این دوره گذشته است و علاوه بر ارتباطات که یکی از دو بال این وزارتخانه است، باید روی خدمات فناوری پایه هم کارکنیم تا آنجا که پایداری خدمات حوزه فناوری فناوری اطلاعات هم برای مردم اهمیت پیدا کند.»

زارع‌پور همچنین با تاکید بر اینکه، تکالیف و برنامه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مصوبه شهریور ماه سال گذشته شورای عالی فضای مجازی در خصوص «طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات» را اجرا خواهند شد، گفت: «ما خودمان را مجری سیاست‌های شورای عالی فضای مجازی می‌دانیم. این مسئله را در مجلس هم بیان کردم و اعتقادم هم بر همین مبنا است. همه ما آمده‌ایم که جایگاه شایسته‌ای برای جمهوری اسلامی هم در استفاده از فناوری ایجاد کنیم و هم در جهان حرفی برای گفتن داشته باشیم.»

در ادامه این نشست مشترک، «ابوالحسن فیروزآبادی»، دبیر شورای عالی فضای مجازی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی گفت: «امیدوارم که بتوانیم به‌طور مشترک کارهای بزرگی را انجام دهیم. مرکز ملی هم اراده‌اش بر این است که به کشور خدمت کند. در هر حوزه‌ای که امکان کار مشترک وجود داشته باشد سعی می‌کنیم که با همکاری یکدیگر کار را پیش ببریم.»

او همچنین گفت: «پروژه‌های زمین‌مانده بزرگی ازجمله دولت الکترونیکی و شبکه ملی اطلاعات وجود دارند که مادر همه پروژه‌ها است. حوزه اقتصاد دیجیتال هم حائز اهمیت است چرا که می‌توانیم به مردم خدمات متنوع ارائه و ایجاد اشتغال کنیم؛ آن‌هم ایجاد اشتغال با سرمایه‌گذاری پایین چون این حوزه عمدتاً نرم‌افزاری است.»