منو

تیم کوک مدیرعامل اپل در فهرست ۱۰۰ فرد تاثیرگذار ۲۰۲۱ مجله تایم قرار گرفت

مجله تایم فهرست ۱۰۰ فرد تاثیرگذار سال ۲۰۲۱ را در گروه بندی‌های مختلف منتشر کرده است که در بین آنها نام «تیم کوک» مدیرعامل اپل و «ایلان ماسک» مدیر عامل تسلا و اسپیس ایکس دیده می‌شود. اردیبهشت ماه امسال نیز نام شرکت اپل به دلیل عملکردی خوبی که در سال ۲۰۲۰ از خود نشان داد در فهرست ۱۰۰ شرکت تاثیرگذار ۲۰۲۱ درخشید.

مجله تایم هر سال فهرستی از رهبران تاثیرگذار جهان، افراد مشهور، مدیران شرکت‌های فناوری، نویسندگان، موسیقیدانان، ورزشکاران و سایر افراد برجسته تهیه می‌کند. این نخستین بار نیست که بدین شکل از تیم کوک تجلیل می‌شود.

مجله تایم در رتبه بندی خود چندین گروه اصلی مانند پیشگامان (PIONEERS)، رهبران (LEADERS) و مبتکران (INNOVATORS) را در نظر گرفته است.

یکی از دشوارترین چالش‌هایی که تیم کوک با آن روبرو بود، پذیرفتن مسئولیت مدیرعاملی اپل پس از مرگ استیو جابز بوده است. استیو جابز محبوبیت خاصی داشت و در سراسر جهان به عنوان یک نابغه شناخته می‌شد. اما تیم کوک توانست مسئولیت بزرگ را به دوش گرفته و آن را به خوبی مدیریت کند. وی خودش معتقد است:«من دومین استیو جابز نیستم، بلکه اولین تیم کوک جهان هستم.»

در طی ده سال مدیریت تیم کوک ارزش سهام اپل در حدود ۱۰۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است و این شرکت را به یکی از با ارزش‌ترین کمپانی‌های جهان تبدیل کرده است.

در اوایل سال جاری، اپل به دلیل رکورد شکنی فروش در سه ماهه منتهی به فصل تعطیلات و افزایش روز افزون فروش، در فهرست ۱۰۰ شرکت تأثیرگذار سال ۲۰۲۱ مجله تایم قرار گرفت. مجله تایم پیشتر اعلام کرده بود که پشتیبانی آیفون ۱۲ از شبکه ۵G و چیپست اختصاصی M1 در کنار معرفی اپل فیتنس پلاس از جمله مواردی هستند که در این رتبه‌بندی نقش داشته‌اند.