منو

آیفون ۱۳ مینی سرعت شارژ مگ‌سیف پایین‌تری نسبت به مدل‌های دیگر دارد

با ورود گوشی‌های سری آیفون ۱۳ به بازار، اطلاعات بیشتری از آن‌ها منتشر می‌شود. آیفون ۱۳ مینی همچنان کوچکتر عضو این خانواده است که بهبودهایی را نسبت به نسل قبلی‌اش تجربه کرده، اما همچنان مانند آیفون ۱۲ مینی در حداکثر سرعت شارژ بی‌سیم مگ‌سیف با محدودیت مواجه است و این سرعت به ۱۲ وات می‌رسد.

طبق اطلاعات بخش پشتیبانی اپل، در حالی که گوشی‌های آیفون ۱۳، آیفون ۱۳ پرو و پرو مکس از شارژ ۱۵ واتی پشتیبانی می‌کنند، این سرعت برای آیفون ۱۲ و ۱۳ مینی روی ۱۲ وات محدود شده است.

اگرچه سرعت پایین‌تر شارژ برای بسیاری از کاربران ناامیدکننده است، اما از سوی دیگر با افزایش شارژدهی آن روبه‌رو هستیم. به گفته اپل، آیفون ۱۳ مینی نسبت به آیفون ۱۲ مینی تا ۱.۵ ساعت شارژدهی بالاتری دارد، بنابراین کمتر از قبل باید آن را به شارژ بزنید. علاوه بر این، آیفون ۱۲ مینی باتری کوچکتری دارد و احتمالا با وجود عدم پشتیبانی از شارژ ۱۵ واتی، سرعت شارژ یکسانی با آیفون ۱۳ داشته باشد.

طبق ویدیویی که اخیرا منتشر شده، آیفون ۱۳ مینی حتی شارژدهی بالاتری نسبت به آیفون ۱۲ دارد. با وجود چنین موضوعی، این دستگاه هنوز هم شارژدهی پایین‌تری نسبت به دیگر اعضای خانواده آیفون ۱۳ دارد. طبق ویدیو مربوط به عملکرد باتری این محصولات، با زمان‌های زیر روبه‌رو هستیم:

  • آیفون ۱۳ پرو مکس: ۹ ساعت و ۵۲ دقیقه
  • آیفون ۱۳ پرو: ۸ ساعت و ۱۷ دقیقه
  • آیفون ۱۳: ۷ ساعت و ۴۵ دقیقه
  • آیفون ۱۳ مینی: ۶ ساعت و ۲۶ دقیقه

بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که مگ‌سیف بطور خودکار شارژ شدن گوشی‌های اپل را مدیریت می‌کند تا از افزایش دمای بیش از حد جلوگیری کند. بنابراین اگرچه اکثر گوشی‌های اپل از شارژ ۱۵ واتی پشتیبانی می‌کنند، اما برای حفظ سلامت باتری شاید برخی مواقع این سرعت کمتر شود.