منو

«دشت خاموش» جایزه گرفت

جوایز جشنواره بهترین فیلم آسیا اهدا شد و فیلم سینمایی «دشت خاموش» از ایران جایزه بهترین فیلمبرداری را دریافت کرد.

به نقل از ورایتی، درام اکشن و تاریخی کوروساوا کیوشی به نام «همسر یک جاسوس» برنده بزرگ پانزدهمین دوره جوایز فیلم آسیا بود. این فیلم سه جایزه مهم از جمله بهترین فیلم را دریافت کرد. در این رویداد سینمای ایران نیز نمایندگانی داشت که از بین آن‌ها جایزه بهترین فیلمبرداری به فیلم «دشت خاموش» ساخته احمد بهرامی رسید.

با برگزاری این مراسم به صورت ترکیبی، مجموعاً ۱۸ جایزه اهدا شد. به گفته برگزارکنندگان این رویداد با احتساب مهمانان به صورت حضوری و آنلاین در کل ۸۰ نامزد در این رویداد شرکت کردند.

تصور می‌شد «همسر یک جاسوس» یک فیلم تلویزیونی است؛ اما نسخه سینمایی این فیلم سال گذشته در جشنواره فیلم ونیز نمایش داده شد و سه جایزه شیر طلا دریافت کرد. این فیلم در جشنواره‌های دیگری نیز مثل سن سباستین حضور داشته و در اکتبر سال ۲۰۲۰ در ژاپن اکران شد.

در این جشنواره احمد بهرامی در بخش بهترین کارگردان جدید نامزد دریافت جایزه بود و در بخش‌های دیگر حسن حسندوست برای تدوین و روح الله زمانی در بخش بهترین بازیگر از فیلم «خورشید» نمایندگان ایران بودند. جایزه بهترین فیلمبرداری این رویداد به عنوان تنها جایزه نمایندگان ایران به مسعود امینی تیرانی رسید.