منو

رابرت داونی جونیور و مت دیمون داستان زندگی پدر بمب اتم را بازی می‌کنند

مورفی نقش فیزیک‌دانی را ایفا می‌کند که در قالب پروژه منهتن کمک به ساخت نخستین بمب اتم کرد و بلانت نقش همسرش کاترین را بر عهده دارد.

جمع بازیگران پروژه جدید کریستوفر نولان درباره پدر بمب اتم بیش از پیش پرستاره شده و حالا رابرت داونی جونیور و مت دیمون برای نقش‌آفرینی در آن انتخاب شده‌اند.

به گزارش مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، کیلین مورفی بازیگر «پیکی بلایندرز» نقش اول فیلم را بر عهده دارد و امیلی بلانت هم از قبل برای ایفای نقش همسر او معرفی شده بود. حالا ورود دیمون و داونی باعث می‌شود «اوپنهایمر» تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین فیلم‌های سال‌های اخیر از نظر جمع ستارگان شود.

یونیورسال که این پروژه را می‌سازد آن را به عنوان «تریلری حماسی که مخاطبان را وارد پارادوکس هیجان‌انگیز مردی مرموز می‌کند که باید برای نجات دادن دنیا ریسک نابودی‌اش را بکند» توصیف کرده است.

مورفی نقش فیزیک‌دانی را ایفا می‌کند که در قالب پروژه منهتن کمک به ساخت نخستین بمب اتم کرد و بلانت نقش همسرش کاترین را بر عهده دارد. منابع آگاه می‌گویند دیمون نقش جنرال لزلی گرووز مدیر پروژه منهتن را بازی خواهد کرد و داونی نقش لوییس استراوس یعنی رییس بدنام کمیسیون انرژی اتمی ایالات متحده را بازی می‌کند که وفاداری اوپنهایمر را زیر سوال برد و این دانشمند را از پروژه کنار زد.

نولان فیلمنامه پروژه را نوشته و روی صندلی کارگردانی خواهد نشست. همسر و همکارش اما توماس در کنار چارلز روون از شرکت اتلس انترتینمنت مسئولیت تهیه‌کنندگی را بر عهده خواهد داشت.

این فیلم بر پایه کتاب «پرومتئوس آمریکایی: پیروزی و تراژدی جی. رابرت اوپنهایمر» نوشته کای برد و مارتین جی. شروین فقید ساخته می‌شود که در سال ۲۰۰۵ منتشر شد. این کتاب برنده جایزه پولیتزر شده بود.

در حال حاضر روز بیست‌ویکم جولای ۲۰۲۳ به عنوان تاریخ اکران این فیلم معین شده است.

دیمون اخیراً در فیلم درام تاریخی «آخرین دوئل» ساخته ریدلی اسکات نقش‌آفرینی کرد که در باکس آفیس عملکرد بسیار ضعیفی داشت. داونی هم صداپیشه اصلی انیمیشن «دولیتل» یونیورسال در سال ۲۰۲۰ بود که خیلی کم فروخت.