منو

غیبت بحث برانگیز برخی ستارگان در جشنواره فجر امسال

نیمه شب گذشته فهرست آثار چهلمین جشنواره فیلم فجر اعلام شد اما عدم حضور برخی چهره های مشهور و مهم بحث برانگیز شد.

با توجه به لیست اعلام شده و نگاه به اسامی بازیگران آثار، متوجه غیبت بازیگران صاحب نامی در جشنواره امسال می‌شویم.

از بازیگران زن هدیه تهرانی، سحر دولتشاهی و الناز شاکردوست که هر سه در جشنواره گذشته حضور داشتند، در این دوره غایب هستند.

درباره حضور هدیه تهرانی و سحر دولتشاهی در فیلم‌های سینمایی تولید شده امسال خبری به صورت رسمی منتشر نشد؛ اما شاکردوست در فیلم نوید محمودی کابل پلاک ۱۰ به ایفای نقش پرداخت که نام این فیلم در فهرست آثار جشنواره دیده نمی‌شوند.

از بازیگران زن دیگر می‌توان به لیلا حاتمی اشاره کرد که این روزها مشغول ایفای نقش در فیلم پیر پسر به کارگردانی اکتای براهنی است و ترانه علیدوستی که دو فیلمش اورکا و تفریق، هیچکدام در جشنواره حضور ندارند.

درباره بازیگران مرد هم از چهره های مهم می‌توان به پرویز پرستویی و حامد بهداد اشاره کرد که سال گذشته به ترتیب با بی همه چیز و گیجگاه در جشنواره حضور داشتند اما امسال هردو غایب هستند، یا نوید محمدزاده که طی سال گذشته و امسال در فیلم های وحید جلیلوند و مانی حقیقی به ایفای نقش پرداخت اما هردو فیلم در جشنواره حضور ندارند و همینطور رضا عطاران که سال گذشته دو فیلم شیشلیک و روشن در فجر حضور داشت اما امسال فیلمی ندارد.

شهاب حسینی هم که آخرین حضورش در جشنواره مربوط به سه سال قبل با فیلم شب بود، از غایبین مهم دیگر امسال هستند.

از طرفی دیگر حضور نام هومن سیدی و بهرام رادان به عنوان تهیه کننده در جشنواره امسال قابل توجه است، چرا که هردو امسال به عنوان بازیگر فیلمی نخواهند داشت.