منو

معرفی برندگان جوایز اولیویه ۲۰۲۲

برندگان جوایز اولیویه که معتبرترین جایزه تئاتر و هنرهای نمایشی بریتانیاست، معرفی شدند.

به نقل از هالیوود ریپورتر، ادی ردمین و جسی باکلی برای بازی در نمایش «کاباره» به عنوان بهترین بازیگر مرد و زن در یک نمایش موزیکال، موفق به کسب جایزه اولیویه ۲۰۲۲ شدند.

این نمایش که جدیدترین اجرای دوباره از نمایشی به همین نام است که اولین بار سال ۱۹۶۶ روی صحنه رفته بود، همچنین جایزه بهترین احیای نمایش موزیکال را هم برد و ربکا فریکنال کارگردان آن هم به عنوان بهترین کارگردان انتخاب شد. دانلود فیلم از هکس دانلود

ادی ردمین وقتی روی صحنه رفت تا جایزه‌اش را دریافت کند از سخت بودن تمرین‌هایش و بحران اعتماد به نفسی که داشت صحبت کرد و در عین حال اذعان کرد که بازی در این نمایش همان رویای او بود. لیزا سادووی از همین نمایش نیز جایزه بهترین بازیگر زن نقش مکمل را دریافت کرد.

اقتباس تئاتری از «زندگی پی» نیز دیگر برنده جوایز اولیویه امسال بود و ۵ جایزه به خانه برد که شامل بهترین نمایش جدید، بهترین بازیگر مرد برای هیران آبیسکرا و بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای ۷ بازیگر که در نقش ببر این نمایش ظاهر شده‌بودند، شد. جایزه بهترین طراحی نور هم به این نمایش رسید.

جایزه بهترین بازیگر زن به شیلا آتیم برای نمایش «صورت‌فلکی‌ها» رسید و لیز کار برای «قلب نرمال» جایزه بهترین بازیگر زن نقش مکمل را دریافت کرد. وی هنگام دریافت جایزه‌اش روی صحنه سخنان پرشوری ادا کرد و خواستار حقوق برابر برای بازیگران معلول شد و روی صحنه گفت اولین بازیگر معلولی است که در نقش دکتر اما بروکر که خودش از ویلچر استفاده می‌کرد، روی صحنه ظاهر شده است. دانلود فیلم صحنه زنی

امسال «کاباره در کیت‌کت کلوپ» با نامزدی در ۱۱ بخش بیشترین نامزدی را کسب کرده بود و «زندگی پی» به کارگردانی لولیتا چاکرابارتی که اقتباسی از رمانی مشهور به همین نام است نیز در ۹ بخش نامزد شده بود.

اهدای این جوایز که در سالن آلبرت هال برگزار شد پس از پشت سر گذاشتن ۲ سال سخت در «وست اند» لندن برای شیوع کرونا و تعطیلی‌ها و تاخیرهای پیاپی، برای دوستداران تئاتر از اهمیت زیادی برخوردار بود.

جوایز اولیویه که برای تجلیل از هنر تئاتر بریتانیا هر سال در ۲۶ بخش به بهترین‌های هنر نمایش اهدا می‌شود، معادل جایزه تونی در آمریکا و جایزه مولیر در فرانسه است و به یاد سر لارنس اولیویه نام‌گذاری شده است.