منو

اپل برای کمک به بیماران چشمی دنبال کار روی هدست AR/VR است

بر اساس اطلاعاتی که در آخر هفته توسط مارک گورمن از بلومبرگ در آخرین شماره خود در خبرنامه PowerOn به اشتراک گذاشته شد، نسخه های آینده هدست AR/VR که اپل در حال توسعه است، می تواند به افراد مبتلا به بیماری های چشمی کمک کند. به گفته Gurman، اپل یک تیم ویژه XDG دارد که نسل بعدی فناوری نمایشگر، هوش مصنوعی و گزینه‌هایی را برای هدست‌های واقعیت مجازی/AR/VR در آینده بررسی می‌کند که به افراد با مشکلات بصری کمک می‌کند.

در حالی که هیچ جزئیاتی در مورد آنچه که اپل در حال توسعه برای هدست AR/VR آینده است در دسترس نیست، دسترسی همیشه یکی از حوزه های وارداتی برای این شرکت بوده است. اپل قصد دارد دستگاه‌های خود را برای همه قابل استفاده کند و آیفون، آی‌پد و مک دارای طیف وسیعی از تنظیمات دسترسی هستند که کمک بیشتری را برای مشکلات مختلف بصری، شنوایی و حرکتی ارائه می‌کنند.

شایعات حاکی از آن است که نسخه اول هدست AR/VR دارای بیش از 12 دوربین خواهد بود که تعدادی از آنها برای نقشه برداری از ناحیه اطراف کاربر استفاده خواهند شد. این قابلیت می‌تواند به هدست اجازه دهد تا اطلاعات بصری بیشتری را به افرادی که از نظر قانونی نابینا هستند یا سایر مشکلات بینایی دارند، ارسال کند و به طور بالقوه می‌تواند جهت‌های صوتی را برای کسانی که بینایی ندارند ارائه دهد.

ممکن است عملکردهای هدفمندی برای افراد مبتلا به بیماری هایی مانند AMD (دژنراسیون ماکولا وابسته به سن) وجود داشته باشد که باعث ایجاد نقاط کور در بینایی می شود. به عنوان مثال، عینک Oculenz AR Wear به‌عنوان توانایی استفاده از لنزهای شناور برای تغییر ویدیوهای جریانی در زمان واقعی برای انتقال اجسام به منطقه‌ای که افراد مبتلا به AMD می‌توانند ببینند، توصیف شده است.

اولین هدست AR/VR اپل قرار است امسال عرضه شود، و در حالی که ما خبری از تنظیمات دسترسی خاصی نشنیده‌ایم، دلیل بر این است که حتی اولین مدل نیز بر اساس علاقه عمیق اپل به قابلیت دسترسی در مدل دیگر، امکاناتی خواهد داشت. دستگاه ها

برای اطلاعات بیشتر در مورد انتظارات از هدست AR/VR که اپل امسال عرضه می کند، ما یک خلاصه اختصاصی AR/VR داریم که همه شایعاتی را که تاکنون شنیده ایم جمع آوری می کند.