منو

آیفون 15 پرو دکمه اکشن چندکاره را جایگزین سوئیچ قطع صدا می کند

به گفته یکی از اعضای تالار گفتمان MacRumors که سال گذشته جزئیات دقیقی از جزیره داینامیک در مدل‌های آیفون 14 پرو فاش کرد، مدل‌های آیفون 15 پرو و ​​آیفون 15 پرو مکس دارای یک دکمه اکشن قابل تنظیم مانند اپل واچ اولترا هستند.

منبع ادعا کرد که دکمه Action جایگزین سوئیچ Ring/Silent خواهد شد که از سال 2007 بر روی هر مدل آیفون قرار گرفته است. به کاربران این امکان را می دهد تا برای دسترسی راحت دکمه را به عملکردهای مختلف سیستم نگاشت کنند.

اجرای دقیق اپل هنوز مشخص نیست، اما در اینجا برخی از عملکردهای بالقوه وجود دارد که می توان با ضربه زدن روی دکمه Action کنترل کرد:

زنگ / بی صدا
مزاحم نشوید
چراغ قوه
حالت کم مصرف
حالت روشن/تاریک
چرخش قفل
نمایش صفحه اصلی
نمایش قفل صفحه
مرکز کنترل را باز کنید
مرکز اطلاع رسانی را باز کنید
دوربین باز
اسکرین شات
ضبط صفحه
یک میانبر را اجرا کنید
قابلیت دسترسی را روشن کنید
نمایش App Switcher
نمایش کتابخانه برنامه
شازم
صداگذاری
ذره بین
صداهای پس زمینه

بسیاری از این عملکردها را می‌توان با Back Tap، یک ویژگی دسترسی که با iOS 14 معرفی شد، کنترل کرد. Back Tap به شما امکان می‌دهد دو یا سه بار به پشت آیفون ضربه بزنید تا یک عمل خاص مانند روشن کردن چراغ قوه یا گرفتن اسکرین شات انجام شود. این ویژگی را می توان در برنامه تنظیمات در زیر قابلیت دسترسی ← لمس ← بازگشت ضربه بزنید.

در Apple Watch Ultra، دکمه Action را می توان به این برنامه ها و ویژگی ها نگاشت:

تمرین
کرونومتر
نقطه راه
عقبگرد
شیرجه رفتن
چراغ قوه
میانبر

قبلاً شایعه شده بود که سوئیچ بی صدا با یک دکمه در مدل های آیفون 15 پرو جایگزین می شود، اما دکمه Action تا به حال بیشتر حدس و گمان منطقی بود. این منبع ادعا کرد که دکمه Action برای مدتی پس از اتمام باتری آیفون به لطف گنجاندن یک تراشه کم مصرف جدید به کار خود ادامه خواهد داد.

شایعه شده است که مدل‌های آیفون 15 پرو علاوه بر دکمه Action، دارای یک دکمه ولوم منحصر به فرد هستند که می‌تواند میزان صدا را هم کم و هم زیاد کند. انتظار می‌رود که هر دو دکمه دارای طراحی حالت جامد باشند، به این معنی که با فشار دادن به صورت فیزیکی حرکت نخواهند کرد و در عوض بازخورد لمسی را از موتورهای Taptic اضافی برای شبیه‌سازی احساس حرکت ارائه می‌دهند، مشابه دکمه Home در آیفون 7 و آخرین آیفون SE. .

اپل احتمالا طبق معمول در ماه سپتامبر از سری آیفون 15 رونمایی خواهد کرد. این تغییرات فقط برای مدل‌های Pro شایعه شده است، با این حال انتظار می‌رود که مدل‌های استاندارد آیفون 15 و آیفون 15 پلاس همچنان دارای سوئیچ قطع صدا و دو دکمه تنظیم صدا باشند.