منو

ویژگی های تشخیص سقوط اپل واچ موجب نجات افراد

ویژگی های سلامت اپل واچ در این ماه خبرساز شده است و حداقل جان دو نفر را نجات داده است. تشخیص سقوط در دو موقعیت اضطراری در مینه سوتا و اوهایو مفید بود.

در مینه‌سوتا، کاربر اپل واچ، مایکل برودکورب، با یک وسیله نقلیه برخورد کرد و سپس از صحنه گریخت. اپل واچ او ضربه را با استفاده از Fall Detection تشخیص داد و پس از اینکه نتوانست پاسخ دهد، 911 را شماره گیری کرد. او گفت: من فقط شوکه شدم. “منظورم این است که تنها نیروی محض این است که برخورد با وسیله نقلیه چگونه است.”

همراه با تماس با 911، ویژگی Fall Detection به همسر و فرزندانش در داخل خانه هشدار داد، بنابراین او توانست کمک فوری دریافت کند. او در نهایت از ناحیه دنده و دنبالچه آسیب دید. برودکورب گفت: «این کاملاً یک ابزار نجات دهنده زندگی است. پلیس راننده را که یک پسر 17 ساله است پیدا کرد، اما هنوز مشخص نیست که آیا او متهم خواهد شد یا خیر.

برودکورب در دوران بهبودی خود، ایمیلی به تیم کوک، مدیر عامل اپل ارسال کرد و برای او آرزوی بهبودی سریع کرد.

در سینسیناتی، ویلیام فرایر 83 ساله در حال راه رفتن در مسیر رودخانه اوهایو بود که زانوهایش ضعیف شد. هیچ کس در اطراف نبود، اما اپل واچ او سقوط را تشخیص داد، با اورژانس تماس گرفت و به دخترش هشدار داد.

پلیس سینسیناتی توانست او را پیدا کند و امدادگران او را به بیمارستان منتقل کردند. اشعه ایکس در نهایت نشان داد که او دارای یک لخته خون بزرگ است که باعث افتادن او شده است، اما علائم لخته خون غیرعادی بوده است، زیرا متوجه نشده بودند. فرایر لخته را خارج کرد و گفت که متشکر است که اپل واچ او توانسته کمک کند.

ویژگی Fall Detection در اپل واچ را می توان با باز کردن برنامه Apple Watch iPhone، رفتن به Emergency SOS و تغییر دادن گزینه Fall Detection فعال کرد. تشخیص سقوط به طور پیش فرض برای دارندگان اپل واچ بالای 55 سال فعال است، اما کاربران جوان اپل واچ نیز می توانند آن را روشن کنند.