منو

اپلیکیشن یادداشت های اپل اکنون به شما امکان می دهد بین یادداشت ها پیوند دهید

برنامه یادداشت‌های سهام اپل در طول سخنرانی دیروز WWDC تقریباً از صفحه نمایش استفاده نمی‌کرد، اما یکی از افزودنی‌های قدرتمند به برنامه در iOS 17، توانایی جدیدی برای پیوند یادداشت‌ها و اتصال یادداشت‌های مرتبط به یکدیگر است.

تنها با چند ضربه، می‌توانید پیوندهایی بین یادداشت‌ها ایجاد کنید و پرش از یک ایده به ایده دیگر را آسان می‌کند. روی یک فاصله در هر یادداشتی به مدت طولانی فشار دهید، و گزینه جدید «افزودن پیوند» را می‌توانید در منوی بازشو پیدا کنید. ضربه زدن روی آن به شما امکان می دهد با جستجوی عنوان آن یا وارد کردن یک URL به یادداشت دیگری پیوند دهید.

می‌توانید یک عنوان جایگزین اختیاری برای پیوند ایجاد کنید، یا برای وضوح، فقط به عنوان اصلی بچسبید. پس از پایان کار، پیوند به صورت متن زیرخط دار به سبک هایپرلینک در یادداشت شما ظاهر می شود و با ضربه زدن روی آن مستقیماً وارد یادداشتی می شوید که به آن پیوند داده اید.

برنامه Notes همچنین یک راه اضافی و سریعتر برای افزودن پیوندها ارائه می دهد: با تایپ دو علامت بزرگتر از (>>) در یک یادداشت، فهرستی شامل شش یادداشت اخیراً تغییر یافته شما فراخوانی می شود و ضربه زدن روی یکی فوراً پیوندی به آن یادداشت اضافه می کند.

همین ویژگی را می‌توان در iPadOS 17 و macOS Sonoma یافت، و به این معنی است که اکنون می‌توانید مجموعه‌هایی به سبک ویکی از یادداشت‌های مرتبط ایجاد کنید، که به شما امکان می‌دهد افکار خود را سازماندهی کنید یا ارتباطات و تداعی‌های جدید بین ایده‌ها را کشف کنید.

iOS 17، iPadOS 17 و macOS Sonoma هم‌اکنون در نسخه‌های بتای توسعه‌دهندگان در دسترس هستند و به‌طور رسمی در پاییز منتشر خواهند شد.