منو

پشتیبانی مک استودیو جدید و مک پرو از هشت نمایشگر 4K

در یک جفت سند پشتیبانی، اپل ترکیب‌های مختلف نمایشگر خارجی را فهرست کرده است که می‌توانند با مک استودیو جدید و مک پرو استفاده شوند. به عنوان مثال، هر دو مک از هشت صفحه نمایش 4K با فرکانس 60 هرتز در صورت پیکربندی با تراشه M2 Ultra پشتیبانی می کنند.

مک استودیو جدید دارای یک پورت HDMI 2.1 و مک پرو جدید دارای دو پورت است. این پورت ها هر کدام از صفحه نمایش 8K با فرکانس 60 هرتز یا صفحه نمایش 4K با فرکانس 240 هرتز پشتیبانی می کنند. اپل می‌گوید تراشه M2 Ultra از شش نمایشگر XDR Pro پشتیبانی می‌کند.

مک استودیوی قبلی در صورت پیکربندی با تراشه M1 Ultra از حداکثر پنج نمایشگر خارجی پشتیبانی می‌کرد، بنابراین مدل جدید با پشتیبانی از هشت نمایشگر پیشرفت قابل‌توجهی است. سیلیکون اپل از زمانی که اولین مک های مجهز به تراشه M1 در سال 2020 با پشتیبانی بومی تنها از یک نمایشگر خارجی عرضه شد، راه طولانی را در این زمینه پیموده است.

مک استودیو و مک پرو جدید امروز پس از شروع پیش‌سفارش در هفته گذشته عرضه شدند. اپل همچنین اسناد پشتیبانی منتشر کرده است که نحوه نصب کارت‌های PCIe در مک پرو را توضیح می‌دهد و انواع کارت‌های PCIe سازگار را فهرست می‌کند. برخلاف مک پرو مبتنی بر اینتل، مدل جدید به دلیل معماری یکپارچه سیلیکون اپل از کارت گرافیک پشتیبانی نمی کند.